Surat Inter School Table Tennis Championship 2017-18

News Flash from Tapi Tarang 2017-18

26 Schools from Surat participated in Surat Inter School Table Tennis Championship 2017-18 hosted by DPS Tapi on 24-25 November 2017. Congratulations to the winners! The results are:

Under 14 Girls Individual Category
Champion Mili Tanna (Presidency School)
First runner up Afrin Murad (Presidency School)
Second runner up Shanaya Shah (DPS Surat)

 

Under 14 Girls Team Event
Champion Afrin Murad, Mili Tanna, Twinkle Tanna (Presidency School)
First runner up Shanaya Shah, Koenna Jariwala, Khushboo Agarwal (DPS Surat A)
Second runner up Sanjana Baid, Devanshi Gupta, Shreya Baid (DPS Surat B)

 

Under 17 Girls Individual Category
Champion Bhavya Jayswal   (Vanita Vishram School)
First runner up Zahabiya Bandookwala (Madhresa School)
Second runner up Kavisha Bilandani   (S.D. Jain School)

 

Under 17 Girls Team Event
Champion Yogeshwari Jain, Kavisha Bilandani, Arwa Khumri (S.D. Jain School)
First runner up Shanaya Shah, Koenna Jariwala, Khushboo Agarwal (DPS Surat)
Second runner up Mahek Agrawal, Krisha Bhavsar, Dhrriti Kejriwal (DPS Surat)

 

 

Under 19 Girls Individual Category
Champion Tanya Purohit (DPS Tapi)
First runner up Sanjana Choksi (DPS Surat)
Second runner up Krisha Rawal (J.H. Ambani)

 

Under 19 Girls Team Event
Champion Sachi Shah,Tanya Purohit, Mitsa Patel (DPS Tapi)
First runner up Sanjana Choksi, Paridhi Gupta, Parthvi Pachigar (DPS Surat)
Second runner up Krisha Rawal, Hiya Patel (J.H. Ambani)

 

 

Under 14 Boys Individual Category
Champion Shlok Malpani (C.C.Shah)
First runner up Manan Kanodia (DPS Surat)
Second runner up Dhruv Shroff (Bhulka Vihar   School)

 

Under 14 Boys Team Event
Champion Manan Knodia,Shahil Sharma,Harshil Mathur (DPS Surat)
First runner up Malpani Shlok, Dosi Dhwanil, Desai Maher (C.C. Shah)
Second runner up Saumin Bhagatwala, Rishabh Jain,Vedansh Chhabra (S.D. Jain School)

 

Under 17 Boys Individual Category
Champion Darshil Jariwala (Radiant English Academy)
First runner up Mohammed Baporia (Piperdiwala School)
Second runner up Meet Banthia (Maheshwari Vidhyapeeth)

 

Under 17 Boys Team Event
Champion Harsh Soni, Jay Golwala, Mohit Agrawal (Agrawal Vidhya Vihar)
First runner up Krishil Gandhi, Shiroy Junejha, Jenil Shah (DPS Surat)
Second runner up Meet Banthia, Jugal Shah, Arpit Todi (Maheswari Vidhyapeeth)

 

 

Under 19 Boys Individual Category
Champion Milay Thakkar (Seventh Day Adventist School)
First runner up Vedant Jaju (Tapti Valley International School)
Second runner up Samarth Agrawal (DPS Surat)

 

Under 19 Boys Team Event
Champion Samarth Agrawal, Jyotiraditya Chatterjee,Veer Patel (DPS Surat A)
First runner up Abhinav Agrawal,Yash Saraf, Adit Shah (DPS Surat B)
Second runner up Vikas Maheshwari, Keshav Dhoot, Shubham Sarda (Maheshwari Vidyapeeth)

Please click Here for photographs of the event.

 

Comments are closed.